INFO: Ładowanie...

  • www.antoni.lublin.pl - nowa strona internetowa parafii

PIELGRZYMKA w 2010 r.

Jasiek Braun Wśród pielgrzymów, w grupie 7 jest nasz parafianin, lektor – Jasiek Braun. Dzięki Jego uprzejmości będziemy codziennie otrzymywali nowe informacje z trasy Lubelskiej Pielgrzymki.

Dzień dwunasty - 14 sierpnia 2010 (12:53)
XXXII Lubelska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę przybyła do celu!
Lubelskich pielgrzymów wprowadził ks. bp Artur Miziński. Wszystkie grupy oddały pokłon Maryi w Kaplicy Cudownego Obrazu. Teraz czekamy na Mszę Święta na Wałach.

Dzień dwunasty - 14 sierpnia 2010 (08:50)
Jesteśmy na ostatnim postoju. Około 11.30 wchodzimy na Jasną Górę. Przy Tronie Jasnogórskiej Pani składamy wszystkie intencje z jakimi pielgrzymujemy.

Dzień jedenasty - 13 sierpnia 2010 (22:45)
Za nami kolejny dzień pielgrzymowania w pełnym słońcu. Dzisaj Msza Święta była w Przyrowie. Kolejnym ważnym punktem dzisiejszego dnia było dojście do ważnego dla każdego pielgrzyma punktu - Przeprośnej Górki. W tym miejscu jest okazja, aby przeprosić pielgrzymkowego brata lub siostrę. Jest to, także miejsce pożegnań - jutro w południe już będziemy na Jasnej Górze
Pozdrawienia

Dzień dziesiąty - 12 sierpnia 2010 (22:00)
W dniu dzisiejszym mieliśmy mszę sprawowaną przez ks. arcybiskupa Józefa Życińskiego. Pielgrzymi podejmowali dzisiaj duchową adopcję oraz przystępowali do ruchu "Czystych serc". Przed nami dwa ostatnie dni pielgrzymowania.
Pozdrawiamy

Dzień dziewiąty - 11 sierpnia 2010 (20:37)
Dzisiaj mieliśmy Mszę Świętą w Małogoszczy. Sprawował ją ks. bp Artur Miziński. Gościliśmy również grupę z Francji oraz kilku innych krajów. Na jednym z postojów, już po raz drugi odwiedził nas ks. Proboszcz,
tradycyjnie przywożąc dużo smacnego jedzenia. 
Serdecznie pozdraiwamy ks. Probszcza, wszystkich księży z naszej parafii i wszytskich parafian. Zapewniamy naszą modlitwę u stóp Jasnogórskiej Pani.

Dzień ósmy - 10 sierpnia 2010 (21:56)
Dzisiaj pielgrzymi mieli Eucharystię w Chęcinach. Mszę Świętą sprawował oraz wygłosił homilię ks. bp Józef Wróbel. Po mszy pielgrzymi mieli posiłek, po czym wyruszyli w dalszą wędrówkę w promieniach upalnego słońca.
Pozdrawiam

Dzień siódmy - 9 sierpnia 2010 (22:09)
Za nami 180 km drogi. Zostało nam około 130 km, więc już połowę dystansu minęliśmy jakiś czas temu. Dzisiaj mieliśmy kolejnego gościa na pielgrzymkowym szlaku - był nim ks. bp Mieczysław Cisło. Przewodniczył on Mszy Świętej w Skorzeszycach. W homili mówił jak ważny jest dialog między religiami. Podczas jednego z etapów do naszej grupy zawitała fotograf Lubelskiej Pielgrzymki (zdjęcia w galerii). Innym z gości była Beata, która opowiadała nam o swojej działalności na Przystanku Jezus. Kolejny dzien upłyną w pełnym słońcu. Teraz jesteśmy na noclegu w Dyminach.

Dzień szósty - 8 sierpnia 2010 (22:41)
Kolejny dzień naszego pielgrzymowania dobiegł końca. Długi, słoneczny etap zakończyliśmy pod Bielinami. Dzisiaj odwiedziło nas wielu gości. Był min. ks. bp Ryszard Karpiński, który przewodniczył mszy na Świętym Krzyżu. W czasie tej uroczystośći  mogliśmy doświadczyć Boga w Sakramentach - uczestniczyliśmy w Sakremncie Chrztu, Bierzmownaia i Eucharystii. Było to niesmowite przeżycie na pielgrzymim szlaku. Po tylu dniach wędrówki odzywają się nasze stopy - zwłaszcza bąble... ale one nie zatrzymają nas w wędrówce na Jasną Górę!
7 pozdrawia :)

Dzień szósty - 8 sierpnia 2010 (09:36)
Jesteśmy już w drodze. Dzisiaj około godziny 14 msza na Świętym Krzyżu. Jak narazie nad nami piękne słońce. Wczoraj zapomniałem dodać, że razem z ks. Mieczysławem Puzewiczem przyjechali do nas, także Pan Edward (pomoc w Wilkowie), Pani Renata (LAW), Julia (gość z Chin), oraz Kubańczyk, którego gościliśmy kiedyś w naszej parafii podczas rekolekcji.

Dzień piąty - 7 sierpnia 2010 (22:09)
Po wczorajszych opadach deszczu, dzisiaj piękna, słoneczna pogoda - asfalt pływał pod naszymi stopami. Dzisiejszy dzień był wyjątkowy dla  grupy 7 - naszym zadaniem było przygotowanie Mszy Świętej w Ćmielowie. Przewodniczył jej przewodnik naszej grupy - ks. Łukasz Mudrak. Homilię wygłosił ks. Mieczysław Puzewicz, który przybył do nas wraz z wolontariuszami. Opowiadał min. o pracy przy usuwaniu skutków powodzi. Teraz jesteśmy już po apelu w Szewnej. Jutro ważny dzień dla każdego z pielgrzymów - msza na Świętym Krzyżu.
Pozdrawiamy

Dzień czwarty - 6 sierpnia 2010 (23:35)
Właśnie przed chwilą dotarliśmy do Lublina. Dzisiaj na trasie pielgrzymi mieli próbki każdej z możliwej pogody. Zacząło się od lekkich powiewów wiatru, później kilka odcinków w pełnym słońcu a na zakończnie kilkanaście kilometrów w ulewnym deszczu. O godzinie 8.30 odbyła się msza na Polu Zjawienia, później pielgrzymi przeprawili się przez Wisłę. Wieczorem mimio ulewnego deszczu pątnikom dopisywał humor. O godzinie 20 pielgrzymi wspólnie zgromadzili się w kościele na tardycyjnym apelu.W imieniu redakcji SERDECZNIE DZIĘKUJĘ ZA MIŁE PRZYJĘCIE I WSPANIAŁĄ ATMOSFERĘ w gr. 7.

MW

Dzień czwarty - 6 sierpnia 2010 (06:21)
Dzisiaj z samego rana na pielgrzymi szlak wyjechała część redakcji. Z tego względu aktualizacja działu "Prosto z trasy" będzie dopiero wieczorem. Około godziny 22 będą nowe zdjęcia ze szlaku pielgrzymki wykonane przez Paulinę Szymczyk.

MW

Dzień trzeci - 5 sierpnia 2010 (21:14)
Zakończyliśmy kolejny dzień pielgrzymowania. Dzisiaj było pochmurnie, z lekkimi powiewami wiatru, ale co najważniejsze nie padało - wymarzona pogoda dla pielgrzymów. Etap zakończył się w miejscowości Księżomierz. U niektórych z pielgrzymów pojawiły się pierwsze odciski - ale chęć dojścia na Jasną Górę jest większa - idziemy dalej. Dzisiaj w czasie postoju w Dzierzkowicach został rozegrany pielgrzymkowy mecz: księża vs. porządkowi. Zwycięstwo odnieśli ci, którzy strzegą naszego bezpieczeństwa. Wygrali wynikiem 5:3.
Pozsrowienia z gr. 7

Dzień trzeci - 5 sierpnia 2010 (08:29)
Jesteśmy po noclegu w Urzędowie. Warto podkreślić, że na wieczornym czuwaniu były wszystkie trzy kolumny i wszyscy pielgrzymi znaleźli nocleg - co było cudem :)

Dzień drugi - 4 sierpnia 2010 (21:23)
Doszliśmy do Urzędowa. Połączyliśmy się tam z II i III kolumną. Od jutra lubelskie grupy wędrują razem. Dzisiaj na trasie troszkę nam popadało. Niedawno wróciliśmy z wieczornego apelu.
Pozdrawiam Internautów z pielgrzymkowego szlaku.

Dzień drugi - 4 sierpnia 2010 (12:37)
Byliśmy na Mszy Świętej w Wilkołazie, która była odprawiana w intencjach zbiorowych za wstwiennictwem św. Jana Marii Vianney`a. Kazanie wygłosił ks. Jan Domański.
Pozdrawiam

Dzień pierwszy - 3 sierpnia 2010 (22:20)
Pierwszy dzień pielgrzymki za nami! Wyruszyliśmy wspólnie z przyjaciółmi po mszy świętej około godz. 10.30. W drodze było gorąco, ale na szczęście powiewał wiatr. Szczęśliwie doszliśmy do dzisiejszego celu przed 19. O godzinie 20 odbył się apel.
Pozdrowienia z pielgrzymkowego szlaku :)

 Ogłoszenia parafialne

Galeria zdjęć

Głos św. Antoniego

Kancelaria parafialna

Sakramenty

Artykuły

Duszpasterze

Kiosk parafialny


 

Adres:
ul. Kasztanowa 1
20-245 Lublin
tel: (81) 747 70 75

Kancelaria:

7.30 - 8.00 od poniedziałku do soboty

17.00 - 17.45 od poniedziałku do piątku

w niedziele po Mszach udzielamy informacji i przyjmujemy intencje Mszy św.

Kontakt:antoni.lublin@gmail.com

baner_jmj_mateusz